Koniec sezonu....czas podsumowań!!!

TABELA KOŃCOWA SEZONU 2014/2015

Mimo, że zakończyliśmy sezon na wysokim 2 miejscu, pozostaje niedosyt i poczucie, że ten sezon przegraliśmy i chyba wszyscy co tak myślą mają rację. Jasno deklarowanym celem na sezon 2014/2015 było pierwsze miejsce i awans, zabrakło niewiele, ale postanowień z początku sezonu nie udało się zrealizować. Czego zabrakło? Napiszę tylko krótko i każdy z osobna sobie dopowie resztę: nie zawsze za słowami i chęcią wygranej szły czyny przez co zawaliliśmy kilka spotkań. Niech każdy osobno zrobi sobie rachunek sumienia i postanowi poprawę. Mimo że sezon przegraliśmy napewno go nie straciliśmy, bo doświadczenie jakie zdobyliśmy zaprocentuje już niedługo, a po ostatnim spotkaniu mam wrażenie że stworzyliśmy grupę kolegów, którzy lubią ze sobą spędzać czas co tylko nam pomoże w przyszłości. Teraz tylko wyciągnąć wnioski i atakujemy sezon 2015/2016. Było 3 miejsce, teraz 2 czas na pierwsze!!!

Stracone bramki 33 – 26

90 strzelonych bramek plasuje naszą siłę ofensywną na drugim miejscu, tylko jedną zdobytą bramkę więcej ma Grom Szwecja. Również nasza defensywa zajęła drugie miejsce tracąc 26 bramek, o jedną mniej straciła Unia Człopa. Możemy za to pochwalić się najlepszym bilansem bramek zdobytych do straconych.

Średnio strzelaliśmy 4,5 bramki na mecz oraz traciliśmy średnio 1,3 bramki.

Do bramki rywali trafialiśmy średnio co 20 minut, a rywale aplikowali nam gole średnio co 69 minut.

Najwięcej bramek zdobyliśmy w ostatniej kolejce w meczu z Santosem Kłębowiec – 12

Najwięcej bramek straciliśmy w pierwszej kolejce w meczu z Gromem Giżyno – 4

Tylko w 5 spotkaniach zachowaliśmy czyste konto, a w każdym meczu strzelaliśmy gola.

Rozkład bramek strzelonych i straconych:

W pierwszych połowach meczu strzelaliśmy 36 bramek a w drugich 54. Traciliśmy równo 13 bramek w pierwszych i drugich 45 minutach.

A jak to wyglądało w poszczególnych etapach meczu?

76 - 90 20 5

Jak widać najwięcej bramek strzelaliśmy w ostatnim kwadransie gry, najmniej w pirwszych 15 minutach. Traciliśmy gole najczęściej międzu 16 a 45 minutą a tylko jedna bramkę straciliśmy w pierwszym kwadransie.

W barwach Legionu w zakończonym właśnie sezonie zagrało łącznie 25 zawodników:

z czego aż 18 strzeliło co najmniej 1 bramkę:

Żeby nie już tak smutno z powodu przegranej postanowiliśmy nagrodzić niektórych zawodników w kilku kategoriach za osiągnięcia w sezonie:

W kategorii "bramka sezonu" – Patryk Steciak, za bramkę w meczu z Gromem Szwecja. Strzał bezpośrednio z rzutu wolnego z ok 35 metrów.

W kategorii "najszybszy gol" – Radosław Stefański, który strzelił bramkę już w 2 minucie meczu z Sokołem Suliszewo w Strącznie.

W kategorii "najlepszy strzelec" – Łukasz Steciak, 23 bramki zdobyte w 19 spotkaniach jest jednym z lepszych wyników w lidze.

W kategorii "wejście smoka" – Mateusz Reut za wyjazdowy mecz z Sokołem Suliszewo, gdzie chwila po wejściu na boisku strzelił 2 bramki dające zwycięstwo.

W kategorii "debiut roku" – Maciej Garsztka, który w wieku 33 lat rozegrał swój pierwszy sezon w karierze, a ponieważ wszyscy wcześniej gdzieś występowali postanowiłem przyznać nagrodę mojej skromnej osobie:)

W kategorii "pechowiec roku" – Radosław Stefański, który z powodu dwóch kontuzji zdołał zagrać tylko w 5 meczach w tym tylko dwa w pełnym wymiarze.

W kategorii "brutal roku" – Łukasz Steciak, który otrzymał największą ilość żółtych kartek, chodź większość z nich było za dyskusje z zawodnikami i sędziami.

W kategorii "piłkarski siatkarz" – Marek Michalski za zbicie piłki z nad głowy w meczu ze Wspólnymi w Strącznie.

W kategorii "Nokaut roku" – Krystian Piątek za wyjście z akcją, w meczu w Różewie, po którym ich zawodnik długo nie mógł dojść do siebie.

W kategorii "treningowe zaangażowanie" – Mateusz Jaremczuk, Maciej Garsztka, Adrian Kisielewski, Marcin Ptak, Łukasz Sączek, Kamil Lisewski, Robert Repow, Mateusz Reut, którzy chyba najczęściej pojawiali się na treningach.

W kategorii "Komentator" – wspólnie Marcin Ptak i Grzegorz Stefański, którzy najchętniej komentują grę kolegów na boisku:)

I jeszcze jedna ciekawostka (bramki na minuty gry):

Średnio w sezonie co 10 minut bramkę strzelał Marcin Witkowski, który potrzebował 20 minut na strzelenie 2 bramek, następnie Mateusz Reut, który strzelał średnio co 41 minut – na strzelenie 3 bramek potrzebował 123 minuty. Na trzecim miejscu był z kolei najlepszy strzelec Łukasz Steciak, który trafiał do bramki rywali średnio co 71 minuty – 23 bramki w ciągu 1628 minut.

A koniec niemiła wiadomość dla wszystkich, którzy przepowiadali, że w przyszłym roku Legion nie będzie miał kadry, która będzie walczyła o wysokie miejsce...w przyszłym sezonie wracamy mocniejsi!!! Większość zawodników zadeklarowało chęć pozostania w klubie i walczenia o najwyższe cele w nowym sezonie. Tylko Legion!!!