3...2....1...Liga start - wracamy po przerwie!!!

Po kilkumiesięcznej przerwie wznawiamy ligowe zmagania. Zapominamy już o meczach kontrolnych (dlatego tez nie będzie opisu ostatniego sparingu) o tym co było w rundzie jesiennej i od początku z wiarą w zwycięstwo lecimy do przodu.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 13:00 Legion Strączno czeka niezwykle ciężkie zadanie. Na boisku w Giżynie zmierzymy się z tamtejszym Gromem, drużyną która w poprzedniej rundzie strzeliła nam najwięcej bramek. Na własnym podwórku pokonaliśmy Grom 8:4 jednak o podobny wynik w rewanżu będzie niezwykle trudno z kilku powodów. Po pierwsze grać będziemy na obcym terenie, na jesień Grom przed własną publicznością wygrał 4 z 5 meczów ulegając jedynie Sokołowi Suliszewo. Po drugie w skład w jakim wystąpi nasza drużyna w porównaniu z poprzednim meczem znacząco się różni. Brakować będzie przede wszystkim dwóch głównych architektów zwycięstwa w Strącznie, czyli Radka Stefańskiego i Łukasza Steciaka, którzy w pierwszej połowie strzelili Gromowi razem 5 bramek (oboje nie wystąpią w tym meczu z powodu kontuzji). Nie pewny jest również udział w tym meczu Marcina Ptaka, który swoją absencję zapowiadał już na początku przygotowań do wiosny. Jednak Legion to nie tylko tych troje zawodników i na pewno są zawodnicy, którzy są w stanie zastąpić wyżej wymienionych. Radka najpewniej zastąpi Maciej Jenda, który na pewno zrobi wszystko, żeby wypełnić lukę w środku boiska, a pomagać mu będzie Kamil Lisewski lub Patryk Steciak. Na skrzydle brak po "Edku" najprawdopodobniej załata nowy nabytek Legionu Krystian Piątek, który znakomicie wprowadził się do zespołu asystując i strzelając bramki w dwóch ostatnio rozegranych sparingach. Jak ostatecznie będzie wyglądał skład naszego zespołu w pierwszym meczu wiosny zawodnicy dowiedzą się na czwartkowym treningu, ale redakcja KsLegion już teraz podaje przypuszczalny skład, chociaż wariantów może być kilka.

W bramce: Dariusz Michalik

Obrona: Maciej Garsztka, Mateusz Jaremczuk, Mateusz Ptak, Adrian Kisielewski

Pomoc: Grzegorz Stefański, Maciej Jenda, Kamil Lisewski, Krystian Piątek

Atak: Patryk Steciak i Maksym Gościański

Statystyki: LEGION / GROM

Miejsce w tabeli: 2 / 6

Zwycięstwa: 8 / 5

Remisy: 1 / 1

Porażki: 1 / 4

Bramki strzelone: 42 / 32

Bramki stracone: 14 / 28

Musimy dobrze rozpocząć wiosnę, aby nabrać pewności siebie. Do awansu w tym sezonie będzie potrzebne ok 50 punktów, dlatego od początku trzeba walczyć na boisku bo każda strata punktu może okazać się bardzo bolesna. Na tą chwilę wszystko zależy od Nas od naszego podejścia, zaangażowania i ambicji. Zaczynamy walkę, naprzód LEGION!!!