Majówka z piłką....trzy dni dwa mecze!!!

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo pracowicie dla zawodników Legionu Strączno, którzy w przeciągu zaledwie trzech dni rozegrają dwa mecze. Już w piątek 1 maja na boisku w Strącznie podejmować będziemy drużynę LKS Karsibór, której jako jedynej w rundzie jesiennej udało się pokonać Legion. Następnie w niedzielę 3 maja kolejny mecz tym razem wyjazd do Nakielna na Wielkie Derby Regionu.

O jesiennym meczu z Karsiborem wszyscy woleli by zapomnieć, bo przegraliśmy ten mecz 2:1 i straciliśmy bardzo ważne 3 punkty. Zagraliśmy wtedy najgorszy mecz, który w głowach wygraliśmy jeszcze przed meczem i to się zemściło. Teraz wśród zawodników Legionu widać pełną mobilizację, chęć rewanżu i zmazania plamy z pierwszego spotkania.

Mecz z Nakielnem co prawda wygraliśmy 5:1 po koncertowej grze Patryka Steciaka, który strzelił wszystkie 5 bramek, ale był to "ostry" mecz, dużo fauli i walki ....jak to w derbach. Wynik może pokazuje co innego, ale był to wyrównany mecz a do 75 minuty było tylko 1:0 i wszystko mogło się zdarzyć.

Poniżej kilka liczb obrazujących dotychczasowe dokonania Legionu i dwóch "majowych" rywali:

Statystyki: LEGION / LKS / BYTYŃ

Miejsce w tabeli: 2 / 8 / 6

Zdobyte punkty: 31 / 13 / 21

Zwycięstwa: 10 / 4 / 6

Remisy: 1 / 1 / 3

Porażki: 1 / 8 / 4

Bramki strzelone: 49/ 15 / 34

Bramki stracone: 16 / 40 / 26

Forma poszczególnych zespołów w ostatnich pięciu spotkaniach w lidze (Z – zwycięstwo, R – remis, P – porażka)

Legion: Z Z Z Z P

LKS: P P Z P P

Bytyń: R P Z R Z

Po 14 kolejce, w której nasza drużyna odpoczywała straciliśmy pozycję lidera na rzecz Gromu Szwecja, która w tej chwili ma 2 punkty przewagi. Po niedzielnych meczach bilans spotkań się wyrówna i dobrze byłoby wrócić na szczyt, a do tego potrzebne są dwa zwycięstwa. Motywować zawodników, dodatkowo chyba nie trzeba bo z Karsiborem chodzi o "zemstę" a w Nakielnie o pokazanie wyższości nad lokalnym rywalem, oby tylko klimat majowego weekendu nie odbił się za bardzo na zdrowiu, kondycji i koncentracji piłkarzy Legionu.